EMPIRIA

EMPIRIA

Roztocze to bogata w naturalne piękno kraina na południowym wschodzie Polski. Niemal nie zmącona ingerencją człowieka, swoim gościom do zaoferowania ma niezliczone bajkowe krajobrazy, zakątki warte odkrycia, unikatowe zabytki i pomniki przyrody. Wszystko to idealnie przenika się z fauną i florą, bogatą w gatunki, których próżno szukać
w innych zakątkach Polski.

Zapraszamy Was do miejsca, w którym walory Roztocza poznacie zupełnie inaczej niż dotychczas – angażując i wyostrzając wszystkie zmysły. EMPIRIA to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której nie tylko „dotkniecie” Roztocza, ale będziecie mogli poczuć się jego integralną częścią – komponując z roztoczańskich nut, patrząc oczami zwierząt, smakując to, co najbardziej nasze – roztoczańskie.

Pobyt w każdej z pięciu kapsuł zmysłu, to niezapomniane i emocjonujące chwile. Piękno matki natury zmaterializuje się przy pomocy najnowszych rozwiązań technologicznych z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR), a to co zazwyczaj nieosiągalne lub trudne do dostrzeżenia – będzie na wyciągnięcie dłoni.

Nieodzownym elementem otaczającej nas przyrody są żywioły, które od wieków ją warunkują i wpływają na jej kształt. Wizyta w EMPIRII jest niepowtarzalną szansą na spróbowanie swoich sił w kontrolowaniu siły wiatru i deszczu, ujarzmianiu ognia, czy władaniu ukształtowaniem terenu. Siły natury połączymy z siłami technologii, a to czego dzięki temu doświadczycie, śmiało będziecie mogli nazwać magią…

Na inspirującą i edukującą podróż przez bezkresne krainy zmysłów i żywiołów zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Na najmłodszych gości czeka dwukondygnacyjny plac zabaw i podłoga interaktywna. Dla ceniących sobie aktywność, przygotowaliśmy wirtualną wycieczkę rowerową po najciekawszych i najbardziej malowniczych zakątkach Roztocza.

W przypadku grup zorganizowanych, prosimy o wcześniejszą rezerwację.
W celu uzyskania szczegółów, zachęcamy do kontaktu:
Tel.: +48 510 10 17 10
E – mail: manager@archipelagroztocze.pl

PARK MINIATUR KRESOWYCH

Unikatowa w skali kraju kolekcja 26 makiet zamków i twierdz, będących niegdyś w posiadaniu Rzeczpospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy. Oprócz poznania stylów architektonicznych, elementów konstrukcji pomocnych w zabezpieczeniu przed najazdem wroga, czy sposobów wykorzystywania warunków naturalnych do obwarowania twierdzy, podróż przez nasz park miniatur będzie niezapomnianą podróżą w czasoprzestrzeni.

Spacerując od jednego modelu do drugiego w cieniu Królewskiej Chorągwi Husarskiej, która powiewała w trakcie bitew Chocimskich, będzie można przekonać się o potędze XVI – wiecznej Rzeczpospolitej. Oprócz budowania świadomości geograficznej i historycznej terenów należących niegdyś do naszych przodków, przekonamy Was jak wiele do poznania i zwiedzenia znajduje się niemalże w zasięgu ręki, na zachodniej Ukrainie, jak urzekające jest piękno Wołynia i Podola. Co bardziej ciekawskim, pokażemy jak wiele nastroju starożytnej Grecji i Rzymu można odnaleźć na półwyspie Krymskim.

Czas spędzony pomiędzy zamkami może być świetną „żywą” lekcją historii zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Spacer daje też szansę na przeniesienie się w klimat Sienkiewiczowskiej Trylogii, poprzez miejsca najsłynniejszych zwycięstw Polskiego i Litewskiego Wojska oraz malownicze krajobrazy krain dorzecza dwóch potężnych rzek: Dniepru i Dniestru.

LABORATORIA FIZYCZNE I CHEMICZNE

Laboratorium fizyczne i chemiczne Archipelagu Roztocze, to miejsca nie tylko edukujące, ale przede wszystkim inspirujące. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem naszych animatorów dzieci mogą samodzielnie wykonać ciekawe, a nierzadko niesamowite doświadczenia, budować modele pierwiastków, zrozumieć zjawiska zachodzące wokół nich na co dzień i zaznajomić się z profesjonalnym wyposażeniem sali.

Podczas zajęć w laboratorium fizycznym uczniowie dowiedzą się, jak z odpadów recyklingowych zbudować „latającego owada”. Będą też mieli szansę przetestować maszyny proste, które wpłynęły na bieg historii i poznać tajniki elektrostatyki.

Spotkania w laboratoriach bez wątpienia inspirują młodzież do stawiania pytań, doświadczania i podjęcia próby znalezienia odpowiedzi. Są świetną szansą na odkrycie w sobie talentów i pasji, których dotychczas nawet się po sobie nie spodziewali.

Zajęcia można wykupić w pakiecie z biletem do Empirii.

Maksymalna liczba uczestników – 16 osób.
Czas trwania zajęć w każdym z laboratoriów – 1 godzina.

KOPUŁY RZEMIEŚLNICZE

Rzemiosło niegdyś stanowiło niezwykle ważną dziedzinę życia. Każdy, kto miał w rękach fach był człowiekiem respektowanym, docenianym przez społeczeństwo i niewątpliwie osiągał spore, jak na ówczesne czasy zarobki. Współcześnie rzemiosło traktowane jest raczej jako sztuka, rękodzieło, częściej jako hobby niż praca zarobkowa.

Dzięki kopułom rzemieślniczym Archipelagu Roztocze, zarówno dzieci i dorośli będą mieli wyjątkową okazję, aby spróbować swoich sił w tradycyjnych metodach produkcji – wypalić cegłę, ulepić bibeloty lub naczynia z gliny według własnego projektu. Będzie to świetna lekcja historii, ale przede wszystkim przednia zabawa! Własnoręcznie wykonane drobiazgi i naczynia będą z pewnością wartościową pamiątką i wspomnieniem krótkiej, acz bardzo inspirującej podróży w czasie.

A może właśnie u nas, odkryjesz w sobie smykałkę do rękodzieła? Kto wie!

W celu uzyskania szczegółów związanych z zajęciami w kopułach rzemieślniczych oraz ich dostępnością, zachęcamy do kontaktu pod numerem: +48 510 10 17 10

POKOJE ZAGADEK

Chcesz sprawdzić swój spryt, spostrzegawczość, logiczne myślenie? Nic prostszego! Zbierz grupę przyjaciół lub rodzinę i zmierz się z misternie skonstruowanymi grami w naszych pokojach zagadek. W ciągu jednej chwili przeniesiecie się do czasów sienkiewiczowskiej Trylogii, klimatycznej leśniczówki lub spróbujecie rozgryźć kombinatorium. Zagadka na pozór prosta, może przynieść spore zaskoczenie i wiele emocji.

W trosce o pełny komfort uczestników gier i uniknięcia choćby najmniejszego zagrożenia ich zdrowia, drzwi w pokojach nie będą zamykane na klucz. W przypadku nagłej potrzeby, będzie można swobodnie opuścić pomieszczenie w dowolnym momencie.

Wszystkie nasze pokoje zagadek są w pełni bezpieczne i spełniają wymagane polskim prawem normy.

W celu uzyskania szczegółów zachęcamy do kontaktu:
Tel.: +48 510 10 17 10
E – mail: manager@archipelagroztocze.pl

TAJEMNICA TAJEMNIC

Tajemnice mają w sobie coś przyciągającego i kuszącego. Zapewne każdy z nas jakąś tajemnicę skrywa… Zapraszamy do przeżycia niezapomnianych i odkrywczych chwil w części Archipelagu Roztocze zwanej Tajemnicą Tajemnic. Nic tam nie będzie oczywiste, ani też do końca jasne.

Szukając samych początków, zbadamy to co przez tysiące lat kształtowało Roztocze: wodę, skały i naturę. Damy Wam niepowtarzalną szansę poznania trzech szalenie bogatych kultur i dołożenia swojej „cegiełki” przy tworzeniu ponadczasowej i unikatowej na skalę kraju mapy Polski.

Dzięki wkomponowaniu w zabudowę placu najnowszych rozwiązań technologicznych, będziecie mogli nie tylko poczuć przygotowane dla Was tajemnice wszystkimi zmysłami, ale w pewnym sensie stać się ich częścią. Wszystko w unikatowym otoczeniu architektury i flory potęgującej wrażenie napięcia, oczekiwania, niepewności… Brzmi kusząco?

Plac zewnętrzny Tajemnica Tajemnic dostępny jest w miesiącach sezonu letniego (kwiecień – październik).

SALE URODZINOWE

Archipelag Roztocze, to nie tylko nauka i poznawanie otaczającego świata, ale też mnóstwo świetnej zabawy! W trosce o naszych najmłodszych gości, przygotowaliśmy dwie sale urodzinowe: MOTYLARNIĘ i WAŻKARNIĘ, w których jubilaci będą mogli zorganizować kolorowe przyjęcie dla swoich przyjaciół i rodziny.

Jako urodzinową atrakcję dla wszystkich dzieci, proponujemy poznanie tajemnic zmysłów i żywiołów w EMPIRII, możliwość korzystania z dwupoziomowego placu zabaw z torem przeszkód, zjeżdżalnią i suchym basenem z piłeczkami. Mnóstwo świetnej zabawy zapewni też podłoga interaktywna z grami testującymi sprawność najmłodszych.

W celu uzyskania szczegółów związanych z wynajęciem sal, zachęcamy do kontaktu:
Tel.: +48 510 10 17 10
E – mail: manager@archipelagroztocze.pl

PLACE ZABAW I LABIRYNT MOBILNY

Prawdziwa gratka dla małych wielbicieli aktywnej zabawy i poszukiwaczy przygód!

Huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela i ścianki wspinaczkowe – to tylko część atrakcji, które czekają na młodsze dzieci na naszym zewnętrznym placu zabaw. Dla nieco starszych, powstał labirynt, który nigdy się nie znudzi i nie będzie taki sam. Wszystko za sprawą mobilnych elementów pozwalających zmieniać ustawienie ścian i tworzyć niestandardowe aranżacje ścieżek.

Jeżeli szukasz ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu ze swoimi dziećmi, chcesz umożliwić im zabawę i szaleństwa do woli w przyjaznym i ciekawym otoczeniu – zapraszamy już dziś!

Nasze place zabaw czynne są w godzinach funkcjonowania obiektu, także w weekendy.
Bilety do nabycia w kasie.