PARK MINIATUR KRESOWYCH

PARK MINIATUR KRESOWYCH

Unikatowa w skali kraju kolekcja 26 makiet zamków i twierdz, będących niegdyś w posiadaniu Rzeczpospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy. Oprócz poznania stylów architektonicznych, elementów konstrukcji pomocnych w zabezpieczeniu przed najazdem wroga, czy sposobów wykorzystywania warunków naturalnych do obwarowania twierdzy, podróż przez nasz park miniatur będzie niezapomnianą podróżą w czasoprzestrzeni.

Spacerując od jednego modelu do drugiego w cieniu Królewskiej Chorągwi Husarskiej, która powiewała w trakcie bitew Chocimskich, będzie można przekonać się o potędze XVI – wiecznej Rzeczpospolitej. Oprócz budowania świadomości geograficznej i historycznej terenów należących niegdyś do naszych przodków, przekonamy Was jak wiele do poznania i zwiedzenia znajduje się niemalże w zasięgu ręki, na zachodniej Ukrainie, jak urzekające jest piękno Wołynia i Podola. Co bardziej ciekawskim, pokażemy jak wiele nastroju starożytnej Grecji i Rzymu można odnaleźć na półwyspie Krymskim.

Czas spędzony pomiędzy zamkami może być świetną „żywą” lekcją historii zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Spacer daje też szansę na przeniesienie się w klimat Sienkiewiczowskiej Trylogii, poprzez miejsca najsłynniejszych zwycięstw Polskiego i Litewskiego Wojska oraz malownicze krajobrazy krain dorzecza dwóch potężnych rzek: Dniepru i Dniestru.